Sepetim (0 Ürün)
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Komisyonlu Satış

     Günümüzde e-ticaret ile alışveriş oranı katlanarak büyümekte ve bu büyüme gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bu doğrultuya ayak uydurmaya çalışan ve bu pazardaki yerini almak isteyen satıcıların sayısı ve talepleri de gittikçe artmaktadır. Haydigiy.com olarak biz de bu taleplere cevap vermek istedik ve e-ticaret teki 6 yıllık deneyimimizi sizlere sunduk.

     Sizler için 3 farklı iş modeli geliştirdik.

  1. Komisyonlu Satış

  2. XML Bayiliği

  3. Drop Shipping

     Hangi iş modeliyle çalışmak isterseniz isteyin, sizden hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Hizmetlerimizin tamamı ücretsizdir. Aşağıda sizlere bu hizmetlerimizden bahsetmeye çalıştık.


KOMİSYONLU SATIŞ

     Komisyonlu Satış sistemine dahil olarak, tüm ürünlerimizi, sosyal medya hesaplarınız ve internet sitenizde satabilirsiniz. Bu iş modeli sayesinde her satıştan belirli oranda komisyonunuzu kazanıp, kendi işinize daha fazla yatırım yaparak çok daha fazla kazançlar elde edebilirsiniz. Sisteme dahil olduğunuzda Haydigiy.com’un tüm ürünlerini satma hakkına sahip bir alt bayi yada komisyoner haline gelebilirsiniz. Size bu süreci aşağıda adım adım anlatmaya çalıştık.

1-Nasıl Bayi Olurum

Yapmanız gerekenler çok basit;

- Bu linkin tamamını inceleyin.

- Haydigiy.com'a üye olun.

- 0532 742 31 53 nolu WhatsApp Bayi Destek Hattımızla iletişime geçin.

- Üye olduğunuz mail adresinizi ve satış yapacağınız kanalları bildirin.

     Gerekli kontroller yapıldıktan sonra bayilik işlemleriniz aynı gün içerisinde tarafımızca tamamlanıp size gerekli bilgiler verilecektir ve artık komisyonlu satış için hazırsınız. Bundan sonra görsel ve ürün paylaşımına geçebilirsiniz.

2-Görsel ve Ürün Paylaşımı

- Bayilik işlemleriniz tamamlandıktan sonra size her gün WhatsApp grubumuzdan sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilmeniz adına ürün resimleri, ürün açıklamalarıyla birlikte gönderilecektir. Bu görselleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak satış yapabilirsiniz.

- İnternet siteniz varsa ürünlerin otomatik olarak aktarılması ve güncellenmesi için bizden XML talep edebilirsiniz. Unutmayın, XML hizmetimiz de ücretsizdir.

3-Sipariş Süreci

Bayiliğiniz tamamlandı, ürünleri de paylaştınız ve satış yaptınız. Şimdi sipariş aşamalarına geçebiliriz.

- Bayilik tanımlanmış olan üyeliğinizle Haydigiy.com’a giriş yapın.

- Sipariş aldığınız ürünü/ürünleri sepete ekleyin.

- Sepete gidin.

- Sepetteki ürünleri kontrol ettikten sonra "Devam Et" butonuna tıklayın.

- Fatura adresi bölümünde "Adres Ekle" ye tıklayın ve müşterinizin (İsim, Soyisim, Telefon Numarası ve Adres) bilgilerini girip devam edin.

- Gönderim yapmak istediğiniz kargoyu seçip devam edin.

- "Ödeme Seçenekleri" bölümünde sizin için uygun olan ödeme seçeneğini seçerek "Siparişi Tamamla" butonuna tıklayın.

- Siparişiniz tamamlanmıştır. Müşterinize siparişinin alındığına dair Haydigiy adına hiçbir SMS gitmez.

Bundan sonra Kargo Gönderim süreci başlar.

4-Kargo Gönderimi

- Siparişiniz tarafımızca hazırlanıp belirttiğiniz kargo firması ile belirttiğiniz adrese gönderilir.

- Siparişler çoğunlukta aynı gün içerisinde kargoya verilir. Ancak depolar arası transferlerden kaynaklanabilecek gecikmelerden dolayı 2. güne de sarkabilir.

- Sipariş ve Kargo durumlarını, kargo takip numarasını ve diğer detayları Hesabım/Siparişlerim bölümünden kolayca takip edebilirsiniz.

- Bayi siparişlerinde kargoların kendi ambalajları kullanılır ve Haydigiy.com adına hiçbir bir reklam, promosyon unsuru bulunmaz. Siparişini teslim alan müşteri yalnızca sizinle muhatap olur.

- Kargo gönderildi. Şimdi Hakediş e geçebiliriz.

5-Hakediş

- Komisyon hakedişi, müşteriye teslim edilen kargolar için geçerlidir, siparişinizdeki toplam ürün bedeli üzerinden hesaplanır.

- Aylık 15.000 TL’ye kadar yapılan satışlar için komisyon oranımız %15'dir. Aylık 15.000 TL üzerine çıkan bayilerimiz için bu oran %20'dir. Bu baremler toplam satış tutarı üzerinden değil; aylık satış tutarı üzerinden her ay yeniden hesaplanır. Kargo ve kapıda ödeme tutarları hesaplamaya dahil değildir.

- Teslim edilmeyip geri dönen kargoların gidiş ve geliş kargo maliyeti firmamız tarafından ödendiği için hakedişinizden 9 TL. olarak düşülür.

- Hesaplar ve ödemeler düzenli olarak her ayın 20'sinde yapılır. Hesaplar yapılırken bir önceki ayın 1’i ile 30’u arasındaki hareketleriniz baz alınır. Bunun sebebi ay içerisinde gönderilen kargoların durumlarının netleşmesini beklemektir.

- Hakedişi 100 TL'nin altında kalan bayilerimizin ödemeleri bir sonraki aya devreder. Toplam hakediş 100 TL ye ulaştığında ödeme yapılır. Bu hakedişe ulaşamadan bayilikten çıkmak isteyen bayilere herhangi bir ödeme yapılmaz.

6-Kargo Ücretleri

- Kargo Ücreti 9,90 TL’dir. Bu tutarlar müşteriye sattığınız ürün bedelinin üzerine eklenerek müşterinizden tahsil edilir. Örneğin; 50 TL’lik ürün sattığınızda müşterinizin toplam ödemesi 59,90 TL. olacaktır. 100 TL. ve üzeri alışverişlerde Kargo 4,90 TL'dir.

7-Değişim / İade

Müşteriniz ürünü teslim aldıktan sonra 1 hafta içerisinde değişim ve iade yapabilir.

Bunun için siparişle birlikte gönderilen değişim/iade kartını saklamalı ve değişim/iade yapmak istediği ürünleri;

- Etiketi kopartılmamış ve kullanılmamış bir şekilde,

- Aras Kargo ile “1830 4488 511 09” anlaşma numaramızı belirterek karşı ödemeli olarak göndermesi yeterlidir.

- Değişimler için: Müşterinizin gönderdiği ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra kontrolden geçer ve onaylanan değişimler için kupon tanımlanıp kupon kodu size bildirilir. Siz de bu kupon kodu ile müşterinize yeni siparişi oluşturursunuz, böylelikle değişim işlemi tamamlanır.

- İadeler için: Durum çok da farklı değildir. Gelen ürünler kontrolden geçer ve onaylandıktan sonra müşterinizin değişim/iade kartında belirttiği hesap bilgilerine ücret iadesi firmamız tarafından yapılır.

- Değişim/İade lerde geliş kargo ücreti firmamız tarafından karşılanır. Yeni sipariş giderken kargo bedeli olan 9,90 TL. müşterinizden tahsil edilir.

UYARI:

- Farklı kargo firmalarıyla karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar teslim alınmaz.

- Etiketi kopartılmış ve kullanılmış ürünlerde iade ve değişim yapılmaz.

Aras Kargo Anlaşma Numaramız: 1830 4488 511 09

Değişim/İade Adresi: Şahsüleyman Mah. Uygar Sok. Gümüş Apt Altı 10/C Merkez – NİĞDE


XML BAYİLİĞİ

Komisyoner XML Bayiliği ve Peşin XML Bayiliği olmak üzere ikiye ayrılır.

1-Komisyoner XML Bayiliği

Komisyoner XML Bayiliğinde süreç ve işlemler Komisyonlu Satış’takilerle birebir aynıdır. Elbette bazı farklılıklar var. Onları da aşağıda sizin için derlemeye çalıştık.

- İnternet siteniz varsa Haydigiy.com’daki tüm ürünleri sitenize ücretsiz olarak aktarabilir ve otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.

- XML ortaklığı kurulduğuna ürün adı, fiyatı, adetleri, özellikleri, kategorileri, ürün resimleri vs. gibi tüm bilgiler XML linki üzerinden sizinle paylaşılır.

- Size özel XML linkini oluşturup sizinle ücretsiz olarak paylaşırız. Bu linkten temin edeceğiniz XML içerisinde tüm stok bilgileri yer alır. Ancak sitenize entegrasyon işlemleri size (veya yazılımcınıza) aittir.

- Sitemizdeki stok bilgileri günceldir. Stokların doğru olması herkes açısından çok önemli bir durumdur. Biz de bu konuda gerekli tüm hassasiyeti göstererek tedarik sorunlarını minimuma indirdik. Sitenize aktardığınız tüm ürünleri gönül rahatlığıyla satabilirsiniz.

- Hesaplar ve ödemeler, komisyon oranları, Komisyonlu Bayilik’teki ile tamamen aynıdır.

- Ürün fiyatlarının üzerine ekleme yapamazsınız. Haydigiy.com’daki fiyatlarla satış yapabilirsiniz.

2-Peşin İskontolu XML Bayiliği

- Ürün fiyatlarının üzerine ekleme yaparak daha fazla kâr elde etmek isterseniz bu yöntemle çalışabilirsiniz. Ancak bu yöntemle çalışmak için kendi kargo anlaşmanız olmalı ve Haydigiy.com’dan kendi adresinize isteyeceğiniz siparişleri müşterinize kendi kargonuz ile göndermeniz gerekir.

- Bu yöntemde siparişler bizim kargo anlaşmamızla doğrudan müşterinize gönderilmez. Siparişlere kendi adresinizi yazmanız gerekir.

- Bu durumda siparişleri kredi kartı ile peşin satın alarak kendi adresinize isteyebilirsiniz. Kullanıcınıza %20 sabit iskonto tanımlanır ve Haydigiy.com’dan verdiğiniz her siparişte bu iskonto peşin olarak uygulanır. Hesap için ayın 20 sini beklemek zorunda kalmazsınız.

- Peşin İskontolu XML Bayiliği için iskonto oranı sabit %20’dir.

- Sizinle paylaşacağımız XML linkinde ürün fiyatları talebinize göre yükseltilerek sitenize aktarılabilir. Haydigiy.com’daki fiyatların üzerinde satış yaparak daha fazla kâr elde edebilirsiniz.


DROP SHIPPING

     Drop Shipping yöntemi ile çok daha avantajlı koşullar altında çalışabilirsiniz ve daha çok kâr elde edebilirsiniz. Drop Shipping’in avantajlarından bazıları şunlardır.

- İnternet sitenizde daha yüksek fiyatlarla satış yapabilirsiniz ve daha fazla kâr elde edebilirsiniz.

- Tüm pazar yerlerindeki mağazalarınızda dilediğiniz fiyatlardan satış yapabilirsiniz.

- Sermaye ve stok riskine girmek zorunda kalmazsınız.

- Ürünleri kendinize sipariş edip tekrar müşteriye göndererek zaman kaybetmezsiniz.

- Paketleme maliyetini ve iş yükünü üstlenmek zorunda kalmazsınız.

Bu yöntemde Haydigiy.com, Tedarikçi Firma sıfatındadır ve işleyiş şu şekilde ilerler.

- Size ücretsiz XML linki oluşturulur.

- Oluşturulan XML’deki ürün fiyatları sizin isteğinize göre ayarlanır ve sizinle o şekilde paylaşılır.

- XML ile tüm ürünleri Pazar yerlerine veya internet sitenize aktarabilirsiniz.

- İnternet siteniz üzerinden veya pazar yerlerinden satışı gerçekleştirirsiniz.

- Sattığınız ürünlerin siparişini Haydigiy.com’dan oluşturursunuz. Adres bölümüne Drop Shipping yazmanız yeterli olur.

- Bu yöntem kapıda ödemeye kapalıdır. Kredi kartıyla peşin ödeme yapmanız gerekir.

- Yine siparişinize peşin %20 iskonto uygulanır.

- Kendi sipariş belgenizi veya faturanızı, kargo etiketiniz ile birlikte drops@haydigiy.com adresine, Haydigiy.com’daki sipariş numarasını belirterek mail atarsınız.

- Kargonuz hazırlanır, sipariş belgeniz ve kargo etiketiniz üzerine iliştirilerek anlaşmalı olduğunuz kargo firmasına teslim edilir.

- Siparişinizde Haydigiy adına hiçbir ibare veya reklam unsuru bulunmaz.

- Siparişiniz Haydigiy.com’da teslim edildi olarak kapatılır.

- Bundan sonraki süreç sizinle müşteriniz arasında kalır.

- Drop Shipping ile çalışan bayilerimiz için Kargo Ücreti veya Kapıda Ödeme Bedeli yoktur. Sadece ürün bedelini ödersiniz.


Daha detaylı bilgi ve bayilik için 0532 742 31 53 nolu Bayi Destek Whatsapp Hattımızla iletişime geçebilirsiniz.

XML ve Drop Shipping ile alakalı bilgi ve destek için 0530 649 86 51 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

İş ortaklığınızı bekliyor olacağız.

Haydigiy.com


1-4 İş Günü İçinde Teslimat
Kapıda Nakit/Kredi Kartı ile Ödeme
%100 Güvenli Alışveriş 256B SSL
Müşteri Hizmetleri 0850 259 0 449
Ücretsiz İade/Değişim İmkanı