Çağrı Merkezi: 0850 259 0 449 - WhatsApp: 0532 780 51 00

Komisyonlu Satış

     Günümüzde e-ticaret ile alışveriş oranı katlanarak büyümekte ve bu büyüme gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bu doğrultuya ayak uydurmaya çalışan ve bu pazardaki yerini almak isteyen satıcıların sayısı ve talepleri de gittikçe artmaktadır. Haydigiy.com olarak biz de bu taleplere cevap vermek istedik ve e-ticaret teki 6 yıllık deneyimimizi sizlere sunduk.

     
 

KOMİSYONLU SATIŞ

     Komisyonlu Satış sistemine dahil olarak, tüm ürünlerimizi, sosyal medya hesaplarınız ve internet sitenizde satabilirsiniz. Bu iş modeli sayesinde her satıştan belirli oranda komisyonunuzu kazanıp, kendi işinize daha fazla yatırım yaparak çok daha fazla kazançlar elde edebilirsiniz. Sisteme dahil olduğunuzda Haydigiy.com’un tüm ürünlerini satma hakkına sahip bir alt bayi yani komisyoner haline gelebilirsiniz. Size bu süreci aşağıda adım adım anlatmaya çalıştık.

 

1-Nasıl Bayi Olurum

Yapmanız gerekenler çok basit;

- Bu linkin tamamını inceleyin.

- Haydigiy.com'a üye olun.

- 0532 742 31 53 nolu WhatsApp Bayi Destek Hattımızla iletişime geçin.

- Üye olduğunuz mail adresinizi ve satış yapacağınız kanalları bildirin.

     Gerekli kontroller yapıldıktan sonra bayilik işlemleriniz aynı gün içerisinde tarafımızca tamamlanıp size gerekli bilgiler verilecektir ve artık komisyonlu satış için hazırsınız. Bundan sonra görsel ve ürün paylaşımına geçebilirsiniz.

2-Görsel ve Ürün Paylaşımı

- Bayilik işlemleriniz tamamlandıktan sonra size her gün WhatsApp grubumuzdan sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilmeniz adına ürün resimleri, ürün açıklamalarıyla birlikte gönderilecektir. Bu görselleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak satış yapabilirsiniz.

3-Sipariş Süreci

Bayiliğiniz tamamlandı, ürünleri de paylaştınız ve satış yaptınız. Şimdi sipariş aşamalarına geçebiliriz.

- Bayilik tanımlanmış olan üyeliğinizle Haydigiy.com’a giriş yapın.

- Sipariş aldığınız ürünü/ürünleri sepete ekleyin.

- Sepete gidin.

- Sepetteki ürünleri kontrol ettikten sonra "Devam Et" butonuna tıklayın.

- Fatura adresi bölümünde "Adres Ekle" ye tıklayın ve müşterinizin (İsim, Soyisim, Telefon Numarası ve Adres) bilgilerini girip devam edin.

- Gönderim yapmak istediğiniz kargoyu seçip devam edin.

- "Ödeme Seçenekleri" bölümünde sizin için uygun olan ödeme seçeneğini seçerek "Siparişi Tamamla" butonuna tıklayın.

- Siparişiniz tamamlanmıştır. Müşterinize siparişinin alındığına dair Haydigiy adına hiçbir SMS gitmez.

Bundan sonra Kargo Gönderim süreci başlar.

4-Kargo Gönderimi

- Siparişiniz tarafımızca hazırlanıp belirttiğiniz kargo firması ile belirttiğiniz adrese gönderilir.

- Siparişler çoğunlukta aynı gün içerisinde kargoya verilir. Ancak depolar arası transferlerden kaynaklanabilecek gecikmelerden dolayı 2. güne de sarkabilir.

- Sipariş ve Kargo durumlarını, kargo takip numarasını ve diğer detayları Hesabım/Siparişlerim bölümünden kolayca takip edebilirsiniz.

- Bayi siparişlerinde kargoların kendi ambalajları kullanılır ve Haydigiy.com adına hiçbir bir reklam, promosyon unsuru bulunmaz. Siparişini teslim alan müşteri yalnızca sizinle muhatap olur.

- Kargo gönderildi. Şimdi Hakediş e geçebiliriz.

5-Hakediş

- Komisyon hakedişi, müşteriye teslim edilen kargolar için geçerlidir, siparişinizdeki toplam ürün bedeli üzerinden hesaplanır.

- Aylık 15.000 TL’ye kadar yapılan satışlar için komisyon oranımız %15'dir. Aylık 15.000 TL üzerine çıkan bayilerimiz için bu oran %20'dir. Bu baremler toplam satış tutarı üzerinden değil; aylık satış tutarı üzerinden her ay yeniden hesaplanır. Kargo ve kapıda ödeme tutarları hesaplamaya dahil değildir.

- Teslim edilmeyip geri dönen kargoların gidiş ve geliş kargo maliyeti firmamız tarafından ödendiği için hakedişinizden 9 TL. olarak düşülür.

- Hesaplar ve ödemeler düzenli olarak her ayın 20'sinde yapılır. Hesaplar yapılırken bir önceki ayın 1’i ile 30’u arasındaki hareketleriniz baz alınır. Bunun sebebi ay içerisinde gönderilen kargoların durumlarının netleşmesini beklemektir.

- Hakedişi 100 TL'nin altında kalan bayilerimizin ödemeleri bir sonraki aya devreder. Toplam hakediş 100 TL ye ulaştığında ödeme yapılır. Bu hakedişe ulaşamadan bayilikten çıkmak isteyen bayilere herhangi bir ödeme yapılmaz.

6-Kargo Ücretleri

- Kargo Ücreti 9,90 TL’dir. Bu tutarlar müşteriye sattığınız ürün bedelinin üzerine eklenerek müşterinizden tahsil edilir. Örneğin; 50 TL’lik ürün sattığınızda müşterinizin toplam ödemesi 59,90 TL. olacaktır. 150 TL. ve üzeri alışverişlerde Kargo ücretsizdir.

7-Değişim / İade

Müşteriniz ürünü teslim aldıktan sonra 1 hafta içerisinde değişim ve iade yapabilir.

Bunun için siparişle birlikte gönderilen değişim/iade kartını saklamalı ve değişim/iade yapmak istediği ürünleri;

- Etiketi kopartılmamış ve kullanılmamış bir şekilde,

- Aras Kargo ile “1720 7443 115 33” anlaşma numaramızı belirterek karşı ödemeli olarak göndermesi yeterlidir.

- Değişimler için: Müşterinizin gönderdiği ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra kontrolden geçer ve onaylanan değişimler için kupon tanımlanıp kupon kodu size bildirilir. Siz de bu kupon kodu ile müşterinize yeni siparişi oluşturursunuz, böylelikle değişim işlemi tamamlanır.

- İadeler için: Durum çok da farklı değildir. Gelen ürünler kontrolden geçer ve onaylandıktan sonra müşterinizin değişim/iade kartında belirttiği hesap bilgilerine ücret iadesi firmamız tarafından yapılır.

- Değişim/İade lerde geliş kargo ücreti firmamız tarafından karşılanır. Yeni sipariş giderken kargo bedeli olan 9,90 TL. müşterinizden tahsil edilir.

UYARI:

- Farklı kargo firmalarıyla karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar teslim alınmaz.

- Etiketi kopartılmış ve kullanılmış ürünlerde iade ve değişim yapılmaz.

Aras Kargo Anlaşma Numaramız: 1720 7443 115 33

Değişim/İade Adresi: Eskisaray Mah. Nigar Sok. Oktay Apt. Altı No:12/B Merkez - NİĞDE

 


  

Daha detaylı bilgi ve bayilik için 0532 742 31 53 nolu Bayi Destek Whatsapp Hattımızla iletişime geçebilirsiniz.

İş ortaklığınızı bekliyor olacağız.

Haydigiy.com